ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПРОВЕДЕННЯ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ ВИСТАВКИ СОБАК 2017

Київ
Преамбула
Цe положення регулює проведення міжнародної виставки собак усіх порід рангу САСІВ «Європейська Виставка Собак 2017», яка, за рішенням Генеральної Асамблеї Європейської Секції МКФ від 02.09.2013 відбудеться 25-27 серпня 2017 року за адресою: м. Київ, Броварський проспект 15, Міжнародний Виставковий Центр, павільйони 1,2,3.
Організатор виставки – ВГО «Кінологічна Спілка України».

1. Загальні Положення

1.1. Міжнародна виставка собак усіх порід «Європейська Виставка Собак 2017» (далі за текстом «виставка») проводиться під егідою МКФ та згідно з Основними Положеннями МКФ, Положенням про Виставки МКФ, Положенням про Суддів виставок собак МКФ, Положенням про Міжнародні та сертифікатні виставки в системі КСУ та цим положенням.
1.2. Виставка триває три дні за таким розкладом:
25 серпня, п’ятниця – групи МКФ 1-3-6-7.
26 серпня, субота – групи МКФ 2-8-10.
27 серпня, неділя – групи МКФ 4-5-9.
1.3. До участі у виставці допускаються лише собаки остаточно чи умовно визнаних порід МКФ.
1.4. До участі у виставці допускаються собаки, зареєстровані в Племінних книгах країн членів та контрактних партнерів МКФ.
1.5. До участі у виставці однаково допускаються собаки з купіруваними та некупіруваними вухами та/чи хвостами.
1.6. Здоров’я і благополуччя собак є найвищим пріоритетом.

2. Реєстрація на виставку

2.1. Виставка проводиться тільки за попередньою реєстрацією учасників та обов’язковим виданням каталогу кожного виставкового дня окремо.
2.2. Учасники, не внесені до каталогу, для участі у виставці не допускаються.
2.3. Оргкомітет залишає за собою право відмовити у реєстрації будь-якому учаснику.
2.4. Для реєстрації собаки на виставку до Оргкомітету виставки необхідно надати:
Чітку копію родоводу собаки. Реєстрація у Клас Цуценят дозволяється також за метрикою цуценяти, у цьому випадку надається чітка копія метрики цуценяти.
Повністю заповнений та підписаний власником собаки заявочний лист із зазначеним виставковим класом, породою, кличкою собаки, абревіатурою та номером родоводу, датою народження, окрасом, типом шерсті, статтю, кличками та номерами родоводів батька та матері, ім’ям та прізвищем заводчика, ім’ям, прізвищем, повною поштовою адресою, номером телефону та адресою електронної пошти власника.
Квитанцію про сплату повної суми реєстраційного внеску за участь у виставці.
— Для реєстрації в Клас Чемпіонів необхідно також надати чітку копію сертифікату, що підтверджує титул «Національного Чемпіона країни-члена чи контрактного партнера МКФ» або титул Інтерчемпіона МКФ. У випадку його відсутності, собака буде автоматично зареєстрована у Відкритий Клас.
— Для реєстрації в Робочий Клас необхідно також надати чітку копію міжнародного робочого сертифікату, виданого країною-членом чи контрактним партнером МКФ, що підтверджує проходження профільних для цієї породи випробувань чи змагань. У випадку його відсутності, собака буде автоматично зареєстрована у Відкритий Клас.
2.5. Оплата та подача реєстрації виконуються в один і той же тарифний період. Якщо власник собаки надав неповний пакет документів, він/вона повинен зробити доплату за тарифом, що діє на момент подачі останніх необхідних документів.
2.6. Іноземні власники мають право реєструватися за гарантійними листами. У цьому випадку оплата реєстраційного внеску має бути здійснена в касу організатора не пізніше, ніж у день виставки до початку породного рингу цього учасника, згідно з останнім тарифним періодом у національній валюті за курсом НБУ на день сплати.
2.7. У випадку несплати реєстраційного внеску учасник до участі у виставці не допускається, собака та його власник будуть дискваліфіковані від участі у заходах в системі МКФ.
2.8. Власник собаки відповідає за достовірність інформації, наданої під час реєстрації на виставку.
2.9. Під час реєстрації на виставку власник собаки своїм підписом на заявочному листі зобов’язується повністю дотримуватися цих положень.
2.10. Після закінчення реєстрації заявки не приймаються.
2.11. Після закінчення реєстрації заявки про перенос з класу в клас не приймаються.
2.12. У випадку форс мажору організатор лишає за собою право повернути частину сплаченого реєстраційного внеску.

3. Виставкові класи

Вік собаки визначається днем участі у виставці.
Клас Цуценят – з 6 до 9 місяців.
Клас Юніорів – з 9 до 18 місяців.
Проміжний Клас – з 15 до 24 місяців.
Відкритий Клас – з 15 місяців.
Робочий Клас – з 15 місяців.
Клас Чемпіонів – з 15 місяців.
Клас Ветеранів – з 8 років.

4. Оцінки та титули

4.1. Крім оцінок та титулів, традиційних для міжнародної виставки собак усіх порід та зазначених в Положенні про Виставки МКФ та Положенні про Міжнародні та сертифікатні виставки в системі КСУ, присуджуються наступні титули:
— European Winner 2017 присуджується Кращому псу в породі та Кращій суці в породі.
— Junior European Winner 2017 присуджується Кращому псу та Кращій суці в Класі Юніорів в породі.
— Veteran European Winner 2017 присуджується Кращому псу та Кращій суці в Класі Ветеранів в породі.
— Puppy European Winner 2017 присуджується Кращому псу та Кращій суці в Класі Цуценят в породі.
4.2. Ці титули отримуються автоматично та оголошуються членами рингових бригад в породному ринзі. Інформація про них записується до Диплому та видається відповідний сертифікат в ринзі.

5. Суддівство

5.1. Головною особою в ринзі є суддя.
5.2. У ринзі мають право знаходитися експерт, головний розпорядник рингу, секретар, перекладач та учасники того класу, суддівство якого здійснюється у цей момент.
5.3. До рингу можуть заходити адміністратор виставки, головний секретар виставки та члени оргкомітету виставки.
5.4. Ніхто не має права впливати на роботу в ринзі, оцінку собаки та розстановку.
5.5. Учасники, що спізнилися до рингу, до участі у виставці не допускаються.
5.6. Суддя проводить огляд кожного собаки окремо і дає оцінку/титул без письмового опису.
5.7. Будь-яке рішення судді стосовно оцінки собаки, розстановки, присудження титулів є остаточним та не обговорюється.
5.8. Кожний експонент отримує диплом з оцінкою.
5.9. Кращий собака в породі отримує право участі в фінальних конкурсах в Головному ринзі:
— Краще Цуценя в породі бере участь у фінальному конкурсі «Краще Цуценя Дня» в Головному ринзі після закінчення суддівства в породних рингах.
— Кращий Юніор в породі бере участь у фінальному конкурсі «Кращий Юніор Групи МКФ» в Головному ринзі після закінчення суддівства в породних рингах.
— Кращий Ветеран в породі бере участь у фінальному конкурсі «Кращий Ветеран Дня» в Головному ринзі після закінчення суддівства в породних рингах.
— Кращий Собака в породі бере участь у фінальному конкурсі «Кращий Собака Групи МКФ» в Головному ринзі після закінчення суддівства в породних рингах.

6. Додаткові конкурси

6.1. В усіх додаткових конкурсах можуть брати участь лише собаки, що були зареєстровані і внесені до каталогу виставки, та зареєстровані на відповідний конкурс.
6.2. За умови наявності декількох учасників конкурсу однієї і тієї ж породи, суддівство додаткових конкурсів «Краща Племінна Пара», «Краща Племінна Група», «Кращий Плідник» проводиться окремо по породах в тих рингах, де проводилося суддівство відповідних порід. Суддя, який здійснював суддівство даної породи, вибирає переможців конкурсів у породі («Краща племінна пара в породі», «Краща Племінна Група в породі», «Кращий Плідник в породі»). Лише ці переможці мають право взяти участь у фінальних змаганнях в головному ринзі.

7. Конкурс Юного Хендлера

7.1. Суддівство Конкурсу Юного Хендлера проводиться згідно з Положенням МКФ про проведення Конкурсу Юного Хендлера на Всесвітній Виставці МКФ та Виставках Секцій МКФ.
7.2. Відкриті Змагання Конкурсу Юного Хендлера проводяться кожного виставкового дня в окремому ринзі до початку фінальних конкурсів в Головному ринзі.
7.3. До участі у Відкритих Змаганнях Конкурсу Юного Хендлера допускаються юні хендлери віком від 10 до 17 років.
7.4. Кожна національна кінологічна організація – член МКФ може надіслати одного офіційного учасника – юного хендлера для участі у Фіналі Конкурсу Юного Хендлера. Офіційний представник НКО має бути громадянином держави, яку представляє.
7.5. Процедура проведення Конкурсу Юного Хендлера на Європейській Виставці Собак МКФ 2017
7.5.1. Відкриті змагання: Кожного дня суддя обирає трьох (3) найкращих юних хендлерів Відкритого Змагання дня без розстановки. Три кращих юних хендлери кожного дня мають право брати участь в Півфіналі Відкритих Змагань Європейської Виставки Собак 2017, який проводиться в останній день виставки.
7.5.2. Півфінал відкритих змагань: Півфінал відкритих змагань проводиться в останній день виставки перед Фіналом Конкурсу Юного Хендлера Європейської Виставки Собак 2017. П’ять (5) найкращих юних хендлерів відкритого змагання потрапляють до фінального конкурсу без розстановки.
7.5.3. П’ять переможців півфіналу відкритого змагання беруть участь у Фіналі Конкурсу Юного Хендлера Європейської Виставки Собак 2017 разом із учасниками, делегованими національними кінологічними організаціями – членами МКФ.
7.5.4. Фінал Конкурсу Юного Хендлера Всесвітньої Виставки МКФ чи Виставки Секції МКФ: Фінал Конкурсу Юного Хендлера Європейської Виставки Собак 2017 проводиться в останній день Європейської Виставки Собак 2017 в Головному ринзі перед груповими змаганнями та фінальними конкурсами.
7.5.5. П’ять найкращих юних хендлерів — переможців півфіналу відкритого змагання беруть участь у Фіналі Конкурсу Юного Хендлера Європейської Виставки Собак 2017 разом із учасниками, делегованими національними кінологічними організаціями – членами МКФ.
7.5.6. Суддя обирає трьох (3) найкращих юних хендлерів Конкурсу Юного Хендлера Європейської Виставки Собак 2017 та робить розстановку на три місця.
7.6. Переможець Фіналу Конкурсу Юних Хендлерів Європейської Виставки Собак 2017 отримує титул:
2017 European Winner in Junior Handling

8. Конкурси в головному ринзі

8.1. В кінці кожного виставкового дня після закінчення суддівства в породних рингах проводяться фінальні конкурси – обирається «Краща племінна пара дня», «Краща Племінна Група Дня», «Кращий Плідник дня», «Краще Цуценя дня», «Кращий Ветеран групи МКФ», «Кращий Юніор групи МКФ», «Кращий Собака групи МКФ» тих груп, суддівство яких проводилось у цей день.
8.2. Перед початком кожного фінального конкурсу суддя, призначений для суддівства цього конкурсу, проводить попереднє суддівство усіх собак – учасників цього конкурсу.
8.3. До участі у конкурсах в Головному ринзі допускаються лише учасники з ринговими номерами.
8.4. «Краща племінна пара дня» обирається серед переможців конкурсу «Краща племінна пара породи МКФ».
8.5. «Краща племінна група дня» обирається серед переможців конкурсу «Краща племінна група породи МКФ».
8.6. «Кращий плідник дня» обирається серед переможців конкурсу «Кращий плідник породи МКФ».
8.7. «Краще Цуценя дня» обирається серед переможців конкурсу «Краще Цуценя породи МКФ».
8.8. «Кращий Ветеран дня» обирається серед переможців конкурсу «Кращий Ветеран породи МКФ».
8.9. «Кращий Юніор групи МКФ» обирається з усіх Кращих Юніорів у породах, суддівство яких здійснювалось у цей день в кожній групі МКФ окремо.
8.10. «Кращий Юніор Виставки» обирається в останній день виставки серед 10 переможців конкурсів «Кращий Юніор групи МКФ».
8.11. «Кращий в Групі» обирається з усіх собак, що отримали титул «Кращий Представник Породи» в породах кожної групи МКФ окремо.
8.12. «Кращий Собака Виставки» обирається в останній день виставки з десяти собак, які отримали титули «Кращий Собака Групи».

9. Правила видачі дипломів – сертифікатів

9.1. САС = R.CAC + R.CACIВ.
CAC= R.CAC, отриманий на EDS-2017, + R.CAC з міжнародної чи монопородної виставки, які проходять в рамках EDS-2017 24-27.08.2017.

9.2. «Юний Чемпіон України» (присуджується одноразово)
1хJ.САС, отриманий на EDS-2017, + плюс один J.САС, отриманий на міжнародній чи монопородній виставці, які проходять в рамках EDS-2017 24-27.08.2017.
1хJ.САС, отриманий на EDS-2017, за умови наявності титулу Юний Чемпіон будь-якої країни.

9.3. «Юний Гранд Чемпіон України» (присуджується багаторазово)
Присуджується за правилами, аналогічними до правил присудження титулу «Юний Чемпіон України», за умови, що собака вже має титул «Юний Чемпіон України».

9.4. «Чемпіон Ветеранів України» (присуджується багаторазово)
Одна оцінка «Відмінно, 1-е», отримана на EDS-2017 + одна оцінка «Відмінно, 1-е», отримана на міжнародній чи монопородній виставці, які проходять в рамках EDS-2017 24-27.08.2017.

9.5. «Чемпіон КСУ»
1хСАСIB отриманий на EDS-2017.
1хСАСIB+1xCAC, отримані на виставках усіх рангів, які проходять в рамках EDS-2017 24-27.08.2017.
Для собак порід, визнаних на національному рівні, цей титул присуджується Кращому Кобелю та Кращій Суці на тих же умовах.

9.6. «Чемпіон України»
1хСАС, отриманий на EDS-2017, + плюс один 1хСАС, отриманий на міжнародній чи монопородній виставці, які проходять в рамках EDS-2017 24-27.08.2017.
1хСАС, отриманий на EDS-2017, за умови наявності титулу Чемпіон будь-якої країни чи титулу Інтерчемпіону.
2хСАС, отримані на міжнародній та монопородній виставці, які проходять в рамках EDS-2017 24-27.08.2017 за умови наявності титулу Чемпіон будь-якої країни чи титулу Інтерчемпіону.
3хСАС, отримані на виставках усіх рангів, які проходять в рамках EDS-2017 24-27.08.2017. Автоматично присуджується титул «Гранд Чемпіон України»

9.7. «Гранд Чемпіон України» (присуджується багаторазово)
Присуджується за правилами, аналогічними до правил присудження титулу «Чемпіон України», за умови, що собака вже має титул «Чемпіон України».

9.8. Ці титули оформлюються окремо в Оргкомітеті.

10. Права та обов’язки судді, членів рингових бригад та оргкомітету виставки

10.1. Судді, члени рингових бригад та оргкомітету виставки зобов’язані дотримуватись Основних Положень МКФ, Положення про Виставки МКФ, Положення про Суддів виставок собак МКФ, Положення про Міжнародні та сертифікатні виставки в системі КСУ, цього положення, стандартів порід собак МКФ, правил поведінки та етики експерта МКФ, а також принципів відповідальності за благополуччя та здоров’я собак.
10.2. Суддя та члени рингових бригад виставки не мають права реєструвати чи виставляти собак на цій виставці.
10.3. Суддя не може судити собаку, власником чи співвласником якого є (був) упродовж останніх шести місяців до початку виставки.
10.4. Члени сім’ї судді чи члена рингової бригади, партнери та/або інші особи, що живуть з ними в одному домі, можуть виставляти собак лише тих порід, суддівство яких здійснюється в інших рингах крім того, в якому працює цей суддя чи член рингової бригади.
10.5. Судді заборонено знайомитися із каталогом дня виставки до завершення суддівства на виставці у цей день.
10.6. Члени рингових бригад не мають права надавати судді будь-яку інформацію про собак у ринзі, крім віку, статі та класу, у якому виставляється собака.
10.7. Члени рингових бригад мають залишатися нейтральними та поводитися етично по відношенню до кожного учасника виставки.
10.8. Суддям та членам рингових бригад заборонено палити чи розпивати спиртні напої під час роботи в ринзі.
10.9. Суддям заборонено спілкуватися з учасником виставки, знаходитися в його/її транспорті, домі чи на його/її утриманні до закінчення виставки.

11. Правила поведінки учасника виставки:

11.1. Власник собаки несе повну відповідальність за здоров’я, благополуччя, поведінку та безпеку собаки.
11.2. Виставляти собаку в породному чи Головному ринзі має право лише особа, що досягла віку 16 років, крім конкурсу Юного Хендлера.
11.3. Забороняється приводити собак, які не зареєстровані на виставці та не виставляються у цей день.
11.4. Забороняється торгівля цуценятами.
11.5. Учасник виставки повинен своєчасно з’явитися на реєстрацію та в породний ринг. Учасники, що спізнилися до рингу чи не з’явилися взагалі, до участі у виставці не допускаються, вартість реєстрації не повертається.
11.6. Учасник виставки не може заходити до рингу чи виходити з нього без дозволу судді.
11.7. Забороняється жорстоке поводження із тваринами.
11.8. Забороняється використання «подвійного хендлінгу».
11.9. Учасникам виставки забороняється виставляти собак у суворих нашийниках чи намордниках. За межами рингу собаки мають утримуватися на коротких повідках чи у клітках.
11.10. Учасникам виставки забороняється залишати собак без нагляду, у тому числі у клітках чи автомобілях.
11.11. Дозволяється розміщення кліток із собаками лише у спеціально відведених зонах.
11.12. Забороняється блокування проходів між рингами.
11.13. Дозволяється проводити грумінг собак лише у спеціально відведених для цього місцях.
11.14. Забороняється використання будь-яких препаратів, які можуть змінити натуральній колір, текстуру, структуру шерсті, шкіри, мочки носа, повік чи будь-яка штучна зміна зовнішності собаки.
11.15. Забороняється використання будь-яких медичних чи інших засобів з метою коригування поведінки собаки.
11.16. Забороняється неетична поведінка по відношенню до експерта, членів рингових бригад, членів оргкомітету та інших учасників виставки.
11.17. Забороняється розпиття спиртних напоїв у будь-якому місці на території виставки, окрім кафе та ресторанів.
11.18. Забороняється паління в павільйонах виставкового центру, поза центром паління дозволене лише у спеціально відведених для цього місцях.
11.19. Забороняється розміщення реклами, не узгодженої із організаторами виставки.
11.20. Порушення правил призводить до дискваліфікації та анулювання усіх титулів.